Birkas

Image

352. lpp. Zvaigzne ABC. 2013. gads.

Šodien nav daudz laiks, vēl daudz jāpaspēj izdarīt līdz vakara svinībām, bet tomēr negribēju atstāt astes un nepadarītus darbus šajā ”bez piecām minūtēm aizgājušajā gadā”. Uzreiz teikšu, ka ”Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” mani ļoti pārsteidza labā nozīmē. Neko tamlīdzīgu nebiju gaidījusi.

Tātad, romāns ir par sešpadsmit gadus vecu zēnu Džeikobu, kurš nupat ir zaudējis savu vectētiņu. Džeikobam vectētiņš bija ļoti tuvs un mīļš, lai arī viņš bija dīvains un jocīgs. Vectētiņam patika rādīt vecas fotogrāfijas, un stāstīt neticamus stāstus par savu dzīvi uz noslēpumainas salas Velsas piekrastē. Aizdomu un sirds miera vadīts, Džeikobs dodas uz noslēpumaino salu, kur atklāj mis Peregrīnes bāreņu nama drupas. Izpētot namu, Džeikobs secina, ka šī nama iemītnieki bijuši ļoti neprasti un, iespējams, ka šie bērni vēl aizvien ir dzīvi. Vairs gan neko par sižetu neteikšu, jo man patīk ieintriģēt, ha 🙂

Viss interesantais un aizraujošais sižets sākas pēc 100lpp, bet tas nebūt nenozīmē, ka pirmās simts lapaspuses ir garlaicīgas. Vēl es sevi pieķēru pie domas, ka grāmatā ir daudz humoristisku izteicienu, kas bija labs kontrasts baisajai un noslēpumainajai gaisotnei. Lai arī es atkal ievēroju, ka humoristiskie izteicieni pārsvarā ir tikai pirmajās simts lapaspusēs. Tāpēc man ļoti labpatika grāmatu pārdalīt divās daļās – pirmās simts lapaspuses un tālākās divi simti piecdesmit lapaspuses.

Šī bija tā grāmata, kurai lasot, paralēli rakstīju daudz piezīmes. Un par piezīmēm runājot, es laikam esmu īpaša ar to, ka tās pierakstu telefonā (man tā ērtāk), bet ja tomēr neesmu pierakstu ziņā tik īpaša, droši variet man aizrādīt.

”Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” ir ļoti īpaša grāmata. Ne vien stāsts ir nenoliedzami īpašs, bet arī pati grāmata, kurā ir apkopotas 44 (autentiskas, tik dažas minimāli apstrādātas) fotogrāfijas. Tās rakstnieks ir saņēmis no 10 kolekcionāru personiskajiem arhīviem. Manuprāt, tieši šīs fotogrāfijas dod noskaņu, garšu un sajūtu. Un vienreizību.

Un 2014. gada sākumā iznāks ”Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” turpinājums. Vairāk to šeit. Turpinājumu noteikti lasīšu.

Man vērtējums:

5/5

Advertisements